banerek

Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /aaa/php/pliki/polaczenie_z_baza.php on line 2

English version
Clausewitz " O Wojnie "


Autor: Generał Carl von Clausewitz
Pozycja w sam raz dla kolekcjonerów Oprawa: twarda
Język polski
Średni Format
Wymiary: 21 cm x 15 cm
Stron:tom I 287 tom II 315
Rok wydania: 1958
Stan dobry
Nie w pełni bohaterski życiorys Clausewitza w niczym nie przeszkodził jego pośmiertnej karierze. Pruski filozof wojny stał się jednym z najbardziej popularnych teoretyków strategii w dziejach świata. „O wojnie" doczekało się niezliczonych tłumaczeń na wiele języków i jest światowym bestsellerem. Trudno o kurs menedżerski, na którym nie powoływano by się na tę księgę. Ale trudno też o inną pozycję tak często cytowaną przez ludzi, którzy jej nigdy nie czytali. Niemniej teorię Clausewitza wykłada się jako przedmiot obowiązkowy nie tylko w akademiach wojskowych, ale także w wielu szkołach menedżerskich, m.in. na Harvardzie.


telefon e-mail

WOJNA NA BAŁKANACH 1940 - 1945


Autor: Janusz Piekałkiewicz
Język polski
Stron: 320
Oprawa twarda
Wymiary: 19,5 x 26,5 cm
Po raz pierwszy w literaturze poświęconej II wojnie światowej przedstawiono w sposób chronologiczny i uwzględniający punkt widzenia wszystkich uczestników działań, historię zmagań na "drugorzędnym teatrze wojny" - na Bałkanach. Książka opisuje wiele nieznanych lub pomijanych faktów związanych z wydarzeniami lat 1940 - 1945, a tekst ilustrowany jest blisko 300 po części niepublikowanymi nigdy dotąd zdjęciami, faksymiliami i mapami.
Stan bardzo dobry
telefon e-mail

KALENDARIUM WYDARZEŃ II WOJNY ŚWIATOWEJ


Autor: Janusz Piekałkiewicz
Język polski
Rok wydania: 1999
Stron: 1120
Oprawa twarda
Wymiary: 24 x 30 cm
Janusz Piekałkiewicz jest autorem wielu interesujących publikacji z dziedziny historii współczesnej. Największą sławę przyniosło mu obiektywne podejście do wydarzeń II wojny światowej, a szczególnie za wyjaśnienie kulisów wielu tajnych operacji prowadzonych przez służby specjalne w tamtym okresie. Jego książki cieszą się ogromną popularnością na całym świecie. Kalendarium zawiera 1120 stron tekstu ponad 2000 zdjęć, z tego większość opublikowana poraz pierwszy. Dodatkowo ponad 100 map i tablic.
Stan bardzo dobry
telefon e-mail

KALENDARIUM WYDARZEŃ I WOJNY ŚWIATOWEJ


Autor: Janusz Piekałkiewicz
Język polski
Stron: 608
Oprawa twarda
Wymiary: 23,5 x 30 cm
Ponad 600 stron, ponad 1000 ilustracji, z których większość jest publikowana poraz pierwszy, jak również mapy i tabele poglądowe. Ostatnie wielkie dzieło, zmarłego w marcu 1988 roku, znanego pisarza - popularyzatora tematyki wojskowej Janusza Piekałkiewicza
Stan bardzo dobry

telefon e-mail