banerek

Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /aaa/php/pliki/polaczenie_z_baza.php on line 2

English version
Zobacz inne przedmioty w kategorii Zabytkowa broń palna


To jest testowy produkt


To jest TEST opis pl


telefon e-mail

Zobacz inne przedmioty w kategorii Zabytkowa broń palna


fotka przedmiotu

colcik


colcik


telefon e-mail

Zobacz inne przedmioty w kategorii Broń - pozostałe


Kusza rycerska


Przepieknie zdobiona - inkrustowana kusza. herb półtora krzyża.
Typowy mechanizm uwalniający cięciwę zwany jest orzechem.
Kusze były przeznaczone do zwalczania ciężko opancerzonych celów z racji większego naciągu niż łuk i, co za tym idzie, większej energii kinetycznej pocisku.
Ciężkie kusze, naciągane przy pomocy wyposażonego w korbę koła zapadkowego (tak zwana „pokrętka”), miewały siłę naciągu dochodzącą do 500 kg.
Kusza jest przeznaczona do strzelania na wprost. Nie można strzelać z niej tak jak z łuku – pod kątem, gdyż pociski stracą siłę przebicia.

telefon e-mail

Zobacz inne przedmioty w kategorii Zabytkowa broń palna


Karabin Sharps Sporting Kaliber 54Kolba z drewna orzechowego, olejowana z moletowaniem w miejscach chwytu oraz stalową hartowaną ogniowo stopką i okuciem końca czółenka . Rama , kurek oraz dźwignia zamka - hartowana ogniowo. Doskonały karabin do strzelań typu Long Range lub Silhouette. Wymagana promesa na zakup broni , sportowej , kolekcjonerskiej lub myśliwskiej.
Broń nie strzelana !!!

Film Pokazowy
PRZEDMIOT NIEDOSTĘPNY


telefon e-mail

Zobacz inne przedmioty w kategorii Sklep myśliwski


fotka przedmiotu

Wiatrówka Ranger 85


• bezpiecznik automatyczny • klasycznie łamana, gwintowana lufa • drewniana kolba z orzecha tureckiego • pozłacany język spustowy • system antywstrząsowy SAS • gumowa stopka kolby • teksturowany uchwyt • precyzyjnie ryflowana kolba z podniesioną baką • dwustopniowy, precyzyjny mechanizm spustowy z regulacją luzu i siły nacisku • precyzyjnie regulowane przyrządy celownicze typu TRU-GLO • atrapa tłumika ułatwiająca napinanie sprężyny • podwójna szyna 11mm i 22mm ze stoperem do zamontowania celownika optycznego


telefon e-mail

Zobacz inne przedmioty w kategorii Broń biała


Miecz TantoNajkrótszy miecz o długości ostrza poniżej 30 cm.

Traktowany był jako miecz osobisty, który można było zawsze nosić przy sobie.

Mistrzowie , którzy dostawali zamówienie na jego wykonanie, starali się na krótkiej głowni pokazać cały swój kunszt.

Z tego powodu koneserzy niezwykle cenią sobie tą formę. Powszechnie uważa się , że broń ta była przeznaczona do popełniania rytualnego samobójstwa.

Egzemplarz , który znalazł się w posiadaniu naszej galerii doskonale oddaje precyzje wykonania. Miecz jest przepięknie zdobiony , widoczne ślady złoceń.
Egzemplarz do zakupienia w naszym sklepie.


telefon e-mail

Zobacz inne przedmioty w kategorii Broń biała


Jambija masywny sztylet XVIII / XIX w.


rękojeść wykonana z b. twardego drewna egzotycznego okuta pięknie zdobionym brązem. Klinga ostra z nalotem patyny charakterystycznie formowanadwusiecznie również dwustronną strudziną w dolnej części. Pochwa wykonana z brązu bogatozdobiona orientalnym bardzo drobnym wzornictwem. Oryginalny, zachowany w doskonałym staniesztylet będący onegdaj z pewnością własnością osoby wysoko postawionej. Ponadprzeciętny kunsztwykonania .Długość z pochwą 49cm. Broń używana przez długie lata (charakterystyczne wytarciana ryfkach )na co dzień noszona pod burnusem. Nie porównywać z rzemieślniczą masówką dla turystów


telefon e-mail

Zobacz inne przedmioty w kategorii Broń biała


Shamshir orientalna masywna szabla


Shamshir orientalna masywna szabla w pełni funkcjonalna replika szabli bliskowschodniej.Wywodzi się z Persji, skąd rozprzestrzeniła się na Bliskim Wschodzie w Indiach i na Filipinach. Klingasilnie wygięta zapewnia idealne cięcie. Wykonana ze sprężystej stali węglowej . Jelec i rękojeśćmosiężne, zdobione orientalną ornamentyką oraz inskrypcjami w języku arabskim. Pochwa wykonanaze skóry z okazałymi mosiężnymi okuciami .Ogromnie dekoracyjny i rzadki przedmiot.


telefon e-mail

Zobacz inne przedmioty w kategorii Broń biała


Oficerska szabla Marine Corps USA oryginał.


Oficerska szabla Marine Corps USA Wzorowana na szablach perskich, tureckich i polskich z XVII wieku. Z jelcem krzyżowym, charakterystycznym dla szabli otwartych. Przekrój głowni zestrudziną j dwu wklęsłą przechodzącą w jedno wklęsłą w części grzbietowej. Głownia o mniejszym ugięciu , około 4cm. Dwustronnie przepięknie trawiona herb Marines, flaga Stanów Zjednoczonych, sześcioramienna gwiazda, motywy floralne oraz napis United States Marines. Ostroga, jelec wraz ze szkieletem rękojeści, nity oraz ryfka i zakończenia w kształcie żołędzi wykonane z brązu złoconego, bardzo bogato zdobione. Pochodzi z majątku zmarłego wysokiej rangi amerykańskiego oficera. Punce odbioru i znakowanie USMC APP nr. 322. Produkcja lata pięćdziesiąte ubiegłego wieku , produkcja West Germany nierdzewna stal wysokiej jakości - wiewiura


telefon e-mail

Zobacz inne przedmioty w kategorii Zabytkowa broń palna


Karabin Wesson Rifle kal 50 von Hege


Produkcja lata 80 XX wiku. Kolekcjonerski eksponat przez lata przechowywany w rodowej gablocie. Precyzyjnie wykonany mechanizm i subtelne zdobienia. Łoże z selekcjonowanego drewna orzechowego z bardzo drobną kratką chwytową , idealny pobojczyk zaopatrzony w profilowaną końcówką ładowniczą oraz gwint i dokręconym grajcarem do usuwania ewentualnych niedopałów. Zamek kapiszonowy. Lufa ośmiokątna, oksydowana na czarno. Blok zamka i osłona spustu zdobiona opalizującą oksydą . Na kolbie piękne metalowe zdobienie przykrywa okrągłą skrytkę tzw. patch-box. Precyzyjny regulowany przyśpiesznik - długość 118 cm. razem z wlotką .Wyprodukowany we Włoszech. Model tego karabinu był używany w Wojnie Secesyjnej przez strzelców wyborowych.


telefon e-mail

Zobacz inne przedmioty w kategorii Broń biała


MIECZ TUAREGÓWORYGINALNY MIECZ TUAREGÓW

MASYWNY
GŁOWICA CHWYTU RYTOWANA Z MIEDZI I MOSIĄDZU
ODKUTY Z JEDNEGO KAWAŁKA STALI
DŁUGOŚĆ CAŁKOWITA 96CM
SZEROKOŚĆ PRZY CHWYCIE 5 CM
GRUBOŚĆ OKOŁO 5 MM
TRZY STRUZINY DO 1/2 DŁUGOŚCI
SYGNOWANY DWA PÓŁ KSIĘŻYCE ZĘBATE
RĘKOJEŚĆ OBCIĄGNIĘTA SKÓRĄ TŁOCZONĄ W ZDOBIENIA

STAN BARDZO DOBRY


telefon e-mail

Zobacz inne przedmioty w kategorii Zabytkowa broń palna


XVIII WIECZNY KARABIN Z ZAMKIEM MIQULET


odprzodowy karabin XVII-XVIII wiek z zamkiem miqulet konwertowanym na kapiszon
Prawdopodobnie początek XIX wieku
Prawdopodobnie Madryckie punce do sprawdzenia
Stan bardzo dobry
sprawny

długość: 130cm
kaliber: 18mm

telefon e-mail

Zobacz inne przedmioty w kategorii Zabytkowa broń palna


Derringer


Stan bardzo dobry. Kultowy kolekcjonerski ekstremalnie rzadki Funkcjonalny technicznie. Za każdym odwiedzeniem kurka iglica jest obrócona o 90 stopni. Nienaganne jasne uchwyty w kolorze kości słoniowej, bez ingerencji. Przedmiot obecnie nie znajduje się na terenie kraju.

Możliwy do sprowadzenia na indywidualne zamówienie

WYMAGANE ZEZWOLENIE
telefon e-mail

Zobacz inne przedmioty w kategorii Zabytkowa broń palna


XVIII WIECZNY PISTOLET BAŁKAŃSKI


Broń czarnoprochowa, bałkańska
Lufa ostemplowana
Rękojeść drewniana
Mosiężne ozdobne okucia
Pistolet sprawny
Ładowany od przodu
Pistolet posiada bardzo pięknie zdobioną oryginalną kolbę
Długość lufy: 30 cm
Kaliber: 17 mmtelefon e-mail

Zobacz inne przedmioty w kategorii Zabytkowa broń palna


Pistolet Quin Anne XVII /XVIII w.


Pistolety Queen Anne wyróżniają się konstrukcją zamka który w sposób rewolucyjny zmienił rozwój produkcji broni na swiecie. Wyprzedził ponad sto lat tak zwane działanie nowoczesnej broni. Znany inaczej jako pistolet rozłączany nazwę potoczną zawdzięcza panowaniu ówcześnie w Anglii królowej Annie Stuart (1665 - 1714).Zasada polegała na odkuciu zamka i komory nabojowej z jednego kawałka stali. Mechanizm zapłonowy był umieszczony w tej części a lufa była dokręcana po zasypaniu prochu i założeniu pocisku. Ten system eliminował używanie przybitek oraz powodował poprzez lepsze uszczelnienie kuli która była minimalnie większa od średnicy lufy lekko zwężającej się do wylotu - powodowało to dużo większą prędkość wylotową pocisku i moc , oraz poprawiało precyzję strzału. Upraszczała również procedurę ładowania broni. Produkowane były we wszystkich rozmiarach do karabinu włącznie. Największa popularność pistoletów królowej Anny była wśród cywilów jako skuteczna broń samoobrony. Wersja mała z krótka lufa była nazywana Toby Queen Anne. Były często bardzo zdobione , przystosowane do indywidualnych gustów bogatych. Ten egzemplarz w stanie tzw. Exscelent - jest najlepszym tego przykładem.


telefon e-mail

Zobacz inne przedmioty w kategorii Figury i rzeźby


RZEŹBA Z BRĄZU - OFICERRzeźba patryjotyczna, pamiątkowa, przedstawiająca postać oficera, legionisty poległego w wojnie polsko-bolszewickiej.

Figura wykonana z brązu metodą traconego wosku.

Mundur i postać oddana bardzo wiernymi szczegółami.

Szabla i orzeł legionowy, herb pilawa etc.

Rzeźba sprowadzona została z Stanów Zjednoczonych.

Szczęśliwemu nabywcy pozostawiam kwestię kogo przedstawia rzeźba.

Herbem pilawa posługiwał się ród Potockich.

Herb charakteryzuje sie pięć cwierci krzyża.

Wymiary:

11,3cm X 29,5cm x 8 cm
waga: 1765 g

źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Potoccy
telefon e-mail

Zobacz inne przedmioty w kategorii Antyki - pozostałe


DWIE SREBRNE PATERY POKRYTE PATYNĄTypowy przedstawiciel Secesji
Bardzo duża dbałość o szczegóły
Na mniejszej widoczny motyw kwiatowy

Wymiary:
23,5cm X 11,5cm
wysokość 4,5cm
Waga:0,2kg

Na większej widoczne dwie głowy dookoła nich wykończenie w liczne motywy kwiatowy

Wymiary:
36cm x 23cm
wysokość 5,5cm
Waga:0,5kg


telefon e-mail

Zobacz inne przedmioty w kategorii Zabytkowa broń palna


POJEDYNKA SYGNOWANA REDFERN & BOURNEBroń śrutowa
Zamek kapiszonowy, zdobiony motywem floralnym
Produkcja angielska
Rok produkcji: ok. 1850 - 1870
Lufa brunirowana (oksydowana na brąz)
Wartość broni podnośi również sama lufa wykonana z Damastu(tygrysi)
Kształt lufy z sześcio kątnej grubej u nasady (aż 32mm) przechodzi w owalną
kaliber w mm mierzony suwmiarką 18mm
Opatrzona dwoma puncami kontrolnymi
Na kolbie wyryty ozdobny wzór
Długość: ok. 117 cm
Stan bardzo dobry
ok.150 lat użytkowania
Drobne naprawy Łoża wykonane w epoce

Broń posiada Srebrną plakietkę na grzbiecie kolby
Całkowicie sprawna

Orzechowe łoże

Egzemplarz kolekcjonerski

Na broni tego typu wzorowała się cała Europa

Ceny tego rodzaju broni poszły w górę z powodu mody na polowania za pomocą strzelb z XIX wieku.

Egzemplarze tego typu w Polsce sprzedawały się w cenie od 3000-6500 zł
telefon e-mail

Zobacz inne przedmioty w kategorii Zabytkowa broń palna


KARABIN WSCHODNI
Przepiękny karabin zdobiony Rytowaną kością

OGROMNE WYMIARY

Długość całkowita 155CM !!!
Wysokość przyłożenia kolby 22cm

Nieprawdopodobnie ozdobna rzecz
Lufa stalowa
Zamek typu wschodniego - niesprawny
nie rozkręcana
Stalowy stempel
19 mosiężnych obręczy

Bardzo ozdobny egzemplarz przepięknie wyglądający na ścianie

NIEPOWTARZALNY!


telefon e-mail

Zobacz inne przedmioty w kategorii Figury i rzeźby


EROTYK
POPIELNICZKA ZDOBIONA MOTYWAMI Z KAMASUTRYUwaga EROTYK DOZWOLONE od lat 18-nastu :)

Popielniczka z aktem nagiej kobiety

Zdobiona dookoła pozycjami z Kamasutry :)
Duża dbałość o szczegóły.

WYMIARY:
wysokość: 7cm
szerokość:11cm

telefon e-mail